Qi gong

Qi gong (Či kung)

Qi-gong (čítame "či kung") je cvičenie, pri ktorom si precvičíme celé telo, rozdýchame sa a začneme sa ponárať do svojho vnútra. Je to cesta ako dokážeme dostať svoje telo do harmónie a posilniť sa v každom ohľade bežného života.Z čínštiny Qi Gong ( 氣功) znamená životná energia (Qi) a práca alebo cvičenie (Gong), takže doslova to znamená cvičenie podporujúce životnú energiu.

V modernej dobe existuje mnoho rozdielnych štýlov Qi Gongu, ale pri každom z nich platí, že cieľom je dostať sa zo zlého, nerovnovážneho stavu do stavu zdravia a kľudnej, vyrovnanej mysle a udržať sa tam.Na rozdiel od bežného cvičenia, pri Qi Gongu nie je cieľom dostávať sa stále ďalej a ďalej fyzicky, ale je daná stabilná zostava cvikov, ktoré opakovaním privedieme k majstrovstvu a keď začneme robiť pohyb dokonale, môžeme sa začať sústreďovať na dýchanie a nakoniec dosiahnuť meditačný stav a ovládnuť energiu v nás a v okolí.

"Načo sa stále hnať za niečím novým, radšej sa treba poriadne naučiť to, čo už vieme".

Cvičenie Qi- Gong vytvára plynulý tok našej energie v tele, takže každá časť tela bude rovnako silná, energická a všetka potrebná výživa dorazí na to miesto, kde telo potrebuje práve niečo opravovať, posilniť alebo len udržiavať v zdraví. 

Podstatou cvičenia je práca s telom, dychom a mysľou. Cvičenie stimuluje a zlepšuje obeh energie v tele. Pravidelné cvičenie odstraňuje energetické bloky a stagnácie, čo dovolí voľné prúdenie energie Qi. Toto zase podporuje liečenie a celkovo dobré zdravie. Ako sa dostávame do rovnováhy, telo sa dostáva na vyššiu úroveň a celý systém sa začína "resetovať"...
Takto cvičíme my pri rybníku v Nitre
Takto cvičíme my pri rybníku v Nitre