COLONHYDROTERAPIA


"Čo nosíme vo svojom čreve, to nosíme aj vo svojej hlave. Sú si zrkadlom. Preto zbavme sa neporiadku v čreve a zbavíme sa aj neporiadku vo svojom živote".

{Mária Lenghartová}


Colonhydroterapia

Colonhydroterapia alebo nesprávne nazývaná aj črevná sprcha, je liečebná aj preventívna procedúra, ktorá spočíva v pozvoľnom preplachovaní hrubého čreva čistou filtrovanou vodou. Vykonáva sa to za účelom odstránenia nežiadúcich nánosov a zvyškov potravy.Princíp je vlastne podobný ako pri klystíri, len pri colonhydroterapii jednorazovo prejde črevom cca 40 litrov vody, ktorá prepláchne celú plochu hrubého čreva, a pri klýstíri maximálne 2 litre, ktoré sa dostanú najskôr po prvú kľučku hrubého čreva. Táto procedúra je akýmsi základom pred akoukoľvek zmenou životného štýlu, prechode na iný spôsob stravovania alebo pred detoxom. Veď čokoľvek zdravé si vyžaduje čisté prostredie, aby sa vedelo prejaviť. Ani my by sme si neľahli do špinavej vane, najskôr by sme ju umyli. 

Čo je pri Colonhydroterapii najdôležitejšie a väčšina terapeutov to nevykonáva alebo to vykonáva nesprávne?

Úplne najdôležitejšou súčasťou pri výplachu hrubého čreva je masáž bruška, ktorá kopíruje smer pohybu v čreve. Naša masáž spočíva v sústavnom masírovaní počas celej terapie. Sme špeciálne školení na ostrove Bali v Indonézii, priam v úplnom epicentre pôvodu tejto tak významnej terapie. Vieme sa krásne nacítiť na stav klienta, aj jeho tráviaceho traktu a dokážeme citlivosťou hmatu odhadnúť stagnácie a väčšie usadeniny, a týmto sa potom venujeme kým sa nerozpustia a neodídu z tela preč. Každá stagnácia zodpovedá rôznym psychosomatickým príčinám, pretože v čreve sa nachádza mapa všetkých dôležitých orgánov v tele a tým pádom je ten orgán aj ovplyvňovaný. Bez tejto masáže je odchod usadenín z tela omnoho bolestivejší a trvá oveľa dlhšie, tým pádom u nás je očista dokonalejšia a nieje potrebné absolvovať toľko terapii, ako by ste ich absolvovali inde. Samozrejme to vždy závisí aj od stupňa znečistenia čreva a od životného štýlu klienta. 

Špeciálna príprava na terapiu

Pred terapiou je potrebné už niekoľko dní (3-4) stravovať sa šetrne. To znamená konzumovať už len ľahko stráviteľné potraviny zložené prevažne zo zeleniny a ovocia. Celkovo prijímať menšie množstvá stravy. Medzi nevhodné potraviny patria: mäso, mlieko a mliečne produkty ako sú syry atď., chlieb, mastné pokrmy, pokrmy z múky.

Je dôležité prijímať dostatok čistej pramenistej vody. Ideálne je, ak človek prijíma dostatok vody neustále a vtedy čistenie prebieha hladšie, rýchlejšie a efektívnejšie. Priemerne je potrebné denne vypiť 2,5-3 litre čistej vody, do ktorej sa nerátajú žiadne ďalšie tekutiny a nápoje, ani čaj. Čaj pôsobí práveže odvodňujúco a koľko ho vypijeme, toľko vody musíme potom do tela doplniť. Samozrejme to platí za každých okolností, nie len pred colonhydroterapiou.

Po terapii sa nesmie konzumovať alkohol aspoň 48 hodín.


Účinky colonhydroterapie

- pôsobí celkovo detoxikačne, pripravuje telo na akékoľvek zmeny

životného štýlu, stravovania a je nutná pred akoukoľvek

detoxikáciou

- zbaví vás nafúknutého bruška, hemoroidov

- zmierňuje výtoky u žien

- odstraňuje zápchy, hnačky a zlepšuje trávenie

- hydratuje črevo a zároveň celý organizmus

- pôsobí blahodárne na pleť a jej nečistoty

- zlepšuje zdravie človeka, vitalizuje, zlepšuje mnohé choroby a iným

predchádza

- zlepšuje imunitu, zmierňuje bolesti hlavy

- aktivizuje prirodzenú črevnú peristaltiku (činnosť čreva)

- obnovuje zdravú črevnú mikroflóru tým, že najskôr z čreva odstráni

baktérie a toxíny, ktoré tam určite sú, ak črevo nebolo pravidelne

očisťované zvnútra

- úplnym pozitívom je, že nám rozjasňuje myseľ, očisťuje hlavu a

pôsobí blahodárne na našu psychiku

- ako "vedľajší efekt" je CHUDNUTIE a KRÁSA

Priebeh a trvanie terapie

U nás ste úplne v bezpečí, ste v rukách odborného personálu so zdravotníckym diplomom aj s mnohými školeniami a znalosťami z čínskej medicíny prírodnej holistickej (celostnej) medicíny. To znamená, že sa nevenujeme len telu, ale aj duši a pátrame po vnútornych príčinách ochorení. Veľkú úlohu u nás zohráva psychosomatika.

Prostredie je útulné, v pozadí hrá príjemná relaxačná hudba a vďaka aromaterapii spolu navodíme celkový pokoj a harmóniu.

Klient leží na lôžku, druhý koniec zavedenej hadičky sa napojí na prístroj a začne sa pomaly napúšťať príjemne teplá prefiltrovaná voda. Počas celej terapie s klientom komunikujeme a masírujeme mu bruško. Systém napúšťania a vypúšťania je uzavretý, cyklický, nedochádza k nepríjemným pachom a usadeniny z čreva odchádzajú priamo do odpadu. Na konci terapie klienta odpojíme a ide na toaletu.

Procedúra nieje vždy príjemná, klient môže pociťovať mierne tlaky v bruchu asi ako pri hnačke. To závisí od stupňa zanesenia čreva. Veď roky čo sme si to tam ukladali neskryjeme.

Počas terapie je klient prikrytý, takže je zachovaná jeho intimita.

Používame výhradne jednorazový materiál, t. z. celé sterilné súpravy a tiež jednorazové plášte, ktoré si klienti oblečú pred terapiou v súkromí.

Celkový čas, ktorý klient u nás strávi trvá približne 1 hodinu, z toho samotný proces napúšťania a vypúšťania vody trvá 0,5 hodiny.

Ľudia vravia, že odchádzajú znovuzrodení, alebo prázdni, či sa priam vznášajú. Tento efekt sa samozrejme len zriedkavo dosiahne po jednej, dvoch terapiách.

Spravidla je nevyhnutné urobiť sériu terapií v priebehu 7-14 dní. V priemere to je 5 terapií, líši sa to v závislosti od životného štýlu, spôsobu stravovania, veku, pohybu, prijímania množstva vody a v závislosti od toho, či črevo bolo už predtým čistené.

Po terapii je vhodné dať si probiotiká alebo probiotické kultúry v akejkoľvek podobe. 


Dohádza k narušeniu zdravej črevnej mikroflóry?

Napriek tomu, že neznalé jazyky hovoria niečo iné, k narušeniu črevnej mikroflóry tu nedochádza, pretože nemôžeme narušiť niečo, čo tam určite nieje, keď je črevo plné toxických látok, upchaté páchnucimi lepivými zvyškami potravy, toxickými plynmi a často aj množstvom parazitov. Áno, parazity tu vídame ozaj často. Takže poďme najskôr črevo očistiť od tohoto všetkého a až potom hovorme o zdravej črevnej mikroflóre. Takže kto nevidel, čo odchádza, ten nevie a dôkazov máme neúrekom.

Kontraindikácie

- závažné srdcovo-cievne ochorenia, aneurizmy

- zrasty v hrubom čreve

- stavy menej ako dva roky po operáciách v brušnej dutine

- rakovina hrubého čreva, či v spodnej časti tráviaceho traktu

- krvácanie v čreve

- tehotenstvo